Podcasty

Věnuji se podcastům především se zaměřením na staré Japonsko a samurajskou kulturu. Mé realizace zahrnují spolupráci s časopisem Reflex, VOX TV, Dellinger Academy etc.. Stal jsem se předlohou pro samurajského avatara technologie NFT hovořícího v klasické japonštině v rámci výstavy Bušidó! Bold gallery v roce 2022.

Reflex

Český samuraj

Podcast časopisu Reflex s mistrem bojových umění Jakubem Zemanem


Český samuraj o seriálu Šógun: Zbroje i zbraně jsou precizní, krutost odpovídá, Toranaga byl tlustší

Český samuraj vs. Rise of the Ronin: Muži nosí ženské masky, oblečení samurajů odkazuje na hasiče


Den v kůži samuraje

Časopis Reflex uvádí speciální sérii Jakuba Zemana a Martina Bartkovského o životě a umění samurajů.


V.O.X. tv

Český samuraj a japanolog Jakub Zeman přišel za Gabrielou mluvit o Japonsku, tradicích, samurajích a historii. Rozpovídal se o globalizaci, vlastenectví i japonských mečích. Došlo i na Frankfurtskou školu, Buddhizmus, sebevraždy nebo válku na Ukrajině. Proč je v módě stydět se za svou zemi?

První díl Nejlepšího Podcastu na českém internetu. Tentokrát přišli diskutovat hosté Jakub Zeman, Filip Turek, Daniel Vávra a Martin Urza. Pořadem Vás provází Mr. Kubelík.

Šestý díl Nejlepšího Podcastu na českém internetu. Tentokrát přišli o mužnosti a boji legionář Stanislav Gazdik, český samuraj Jakub Zeman a vojenský expert Jan Avi Pacner.

Do Nejlepšího Podcastu tentokrát přišli diskutovat nejen o umění boje: Jiří Procházka, Martina Slabá, Jakub Zeman a Mr. Kubelík!

Ponořte se do světa samurajů od A do Z v našem Samurajském speciálu! Od legendárního seriálu Shogun až po hry jako Ghost of Tsushima, přinášíme vám podrobnější pohled na samurajskou kulturu a její odraz v populární kultuře. Jakub Zeman, Roman Kodet, Robert Rosenberg a Petr Kubelík otevřeně diskutují o realismu samurajských příběhů nebo třeba rozdílech v mentalitě mezi Japonskem a západním světem.

Unikátní debata expertů ve svém oboru. Stano Gazdik, David Bohbot, Jakub Zeman a Lumír Němec. Kam se ubírají dnešní konflikty ve světě? Může Ukrajina porazit Rusko? Byl konflikt vyprovokován? Na čí hlavu padá největší vina? Na tyto a spoustu dalších otázek odpovídají hosté v dnešním díle.

Je politika appeasementu tím správným řešením současných konfliktů? Unikátní debata dvou názorových směrů na téma současných válek. Svět zbrojí nejvíce v historii, k čemu to spěje? Vyslechněte názory Matěje Stropnického, Luny Isis a jejich názorových oponentů - Daniela Vávry a Jakuba Zemana.


Koulí podcast


Dellinger academy