Video projekty - spolupráce a realizace

S Adamem Čeladínem, pětinásobným mistrem světa ve vrhání nožů, již několik let natáčíme a produkujeme úspěšnou Youtube sérii na pomezí osvěty, popularizace, boření mýtů a praktických testů se zaměřením především na svět chladných zbraní. S časopisem Reflex natáčíme sérii podcastů Český samuraj, týkající se především japonské historie, samurajské kultury a témat s tím spojenými. V sérii Den v kůži samuraje pak prakticky seznamujeme s řadou disciplín tradiční japonské kultury - čajový obřad, oblékání samurajské zbroje etc.. Participoval jsem na testech zbraní pro počítačovou hru Kingdom come, vytvářel virtuální bojové techniky pro počítačovou hru, participoval na projektu NFT. Podrobněji na - Životopis

Lords of the blades je má dlouholetá spolupráce s pětinásobným mistrem světa ve vrhání nožem, Adamem Čeladínem. Pořad především o chladných zbraních je na pomezí osvěty, boření mýtů a popularizace, zveme do něj i zajímavé hosty, například mistry bojových umění.

Katana vs Steel Samurai Helmet (Kabutowari) Lords of the Blades Ep.1

První epizoda, v níž jsme zkoušeli. jestli je možné mečem katana rozetnout přilbu (kabutówari) a jestli meč katana rozetne padající hedvábný šátek. Test kabutówari úspěšně provedli během posledních sta let jen čtyři lidé. Byl jsem jedním z nich?

Rare Emperor Japanese Sword ($700 000) Lords of the Blades Ep.4

Z hlediska sledovanosti nejúspěšnější epizoda o císařském meči, zhotoveném koncem 13. století mečířem jménem Rai Kunitoši, sdílená a velkým mexickým kanálem Un Poco de Todo. V původní verzi i ve sdílení s miliony shlédnutí.

10 Samurai Weapons used in Battlefield  Lords of the Blades Ep.6

Epizoda, v níž představujeme samurajské zbraně období Sengoku džidai.

BLADED Nunchucks (Will it Stick?) Lords of the Blades Ep.9

Epizoda, v níž jsme testovali zbraň nunčaku v řadě crash testů a předvedli i málo známé dýkové nunčaku.

GUN VS Bladed Weapons (Lords of the Blades Ep.20)

Epizoda, v níž porovnáváme v různých kategoriích (přesnost, rychlost...) meč katana, pistoli a vrhací nože.

Katana vs Shotgun Barrel (Teppo Giri) Lords of the Blades Ep.13

Epizoda, v níž jsem zkoušel po několika staletích test sekání hlavně pušky (teppó giri) mečem katana.

Galerie